Teades, et kass on juba pidanud elus kogema hülgamist, soovime pakkuda talle turvalist kodu kogu tema eluks. Palume kassisoovijal täita meie koostatud väikese küsimustiku, et saaksime tutvuda koduga, kus me hoolealune elama hakkab. See aitab tagada, et Teie saaksite endale sobiva kassi ja kass talle sobiva kodu.
Peale täidetud ankeedi saamist võtab vabatahtlik huvilisega ühendust ja lepitakse kokku kassi(de)ga tutvumiseks sobiv aeg. Soovi korral toome kokkulepitud päevaks kassi perele ise koju, anname üle kassi passi ja allkirjastame loovutuslepingu.
Kassi loovutustasu on täiskasvanud 40 eurot ja kassipojad 100 eurot. Kassi enda eest me raha ei küsi, küll aga palume osaliselt hüvitada kassile tehtud protseduurid, mida kassiomanik ka ise oma loomale tegema peaks. Kiipimine, vaktsineerimine koos vaktsineerimistunnistusega ja steriliseerimine/ kastreerimine läheks kassiomanikule kliinikus kokku maksma emase kassi puhul umbes 250 eurot ja isase puhul umbes 200 eurot. Meie oleme seadnud sümboolse loovutustasu kassipoeg 100 eurot/ täiskasvanud kass 50 eurot, et saaksime selle eest hoolitseda teiste, veel varjupaigas koduootavate kasside eest.
Enne, kui võtad kassi, mõtle palun:
- Kas lemmiklooma võtmisega on nõus kõik pereliikmed?
- Kas peres on allergikuid?
- Kas majanduslik olukord võimaldab osta kvaliteetset kassitoitu ja -liiva ning külastada regulaarselt loomaarsti?
- Kas on piisavalt aega loomaga tegelemiseks?
Kas võtta kassipoeg või täiskasvanud kass?
Kui sulle on oluline kassi iseloom (tahad eraklikumat või sülekassi jne), siis soovitame mõelda täiskasvanud looma võtmise peale, kelle iseloom on teada ja juba välja kujunenud. Eriti oluline on see juhul kui peres on teisi lemmikloomi või lapsi.
- Kassi eluiga on pikk, mis saab loomast, kui tulevad suuremad elumuutused – välismaale õppima või töötama minek, perre sünnib laps vms?
Kas võtta üks või kaks kassi?
On erakliku iseloomuga kasse, aga reeglina on kassid sotsiaalsemad kui arvatakse ja iga loom tahab suhelda oma liigikaaslastega. Tark oleks võtta kohe kaks kassi, kellest on teada, et nende iseloomud sobivad.
Kui tahetakse võtta juba olemasolevale seltsiks teine kass, soovitame võtta juba väljakujunenud iseloomuga ja seltsiva kassi. Hea mõte oleks kaaluda hoiukoduks hakkamise võimalust, mis võimaldab nö testida kasside omavahelist sobivust. Hoiukodu on ajutine kodu kassile kuni päriskodu leidmiseni ja kassi endale jätmise kohustust ei ole.
Kui tood kassi koju, siis :
- Soovitame alguses panna kiisu koos vee, toidu ja liivakastiga elama väiksemasse ruumi (köök, vannituba jne). Kass võib võõral suurel territooriumil sattuda segadusse, väikeses ruumis tunneb ta end turvalisemalt ja kohaneb kiiremini.
- Jäta kass mõneks päevaks rahule.
- Kui kiisu tunneb end julgemalt, mängi ja suhtle temaga
- Esialgu lase tuppa enda juuresolekul, kuni kiisu on täielikult kohanenud.
Kuidas harjutada uut kassi teise, juba kodus olemas oleva kassiga?
Kassid on territooriumitruud ja seepärast ei pruugi uut kassi oodata sõbralik vastuvõtt. Anna aega oma kassil harjuda mõttega uustulnukast.
- Pane uus kass koos vee, toidu ja liivakastiga esialgu elama väiksemasse ruumi (köök, vannituba jne).
- Tutvusta mõlemaid kasse teineteise lõhnadega, selleks vaheta loomade mänguasju, lase neil üksteist uksepraost nuusutada jne.
- Kui kassid on harjunud mõttega üksteise olemasolust, võib neid esialgu natukeseks ajaks enda juuresolekul kokku lasta.
- Pikenda järk-järgult kasside koosolemise aega kuni oled veendunud, et loomad on üksteise olemasoluga leppinud.
- Pööra oma kassile tähelepanu ja tegele temaga näitamaks, et uustulnuka saabumisega pole teie suhetes midagi muutunud. Kassid võivad olla äärmiselt armukadedad.