Meist

Nadežda. See nimi tähendab eesti keelde tõlgituna lootust ja muutus sümboolseks seoses kasside varjupaiga asutaja nimega. Nadežda päästab kasse juba 20 aastat. Enam kui 200 looma võlgnevad talle oma elu.

Kaks aastat tagasi võttis Nadeždaga ühendust noor naine Aljona, kellest sai hiljem Nadežda peamine abiline. Aljona tahtis tol ajal aidata üht kodutut kassi ja palus abi Facebookist. Tänu Nadeždale õnnestuski too kiisuke tänavalt külma käest päästa.

Aljona ise on lapsepõlvest peale toonud koju haigeid loomi – mitte ainult hulkuvaid kasse, vaid ka linde ja siile. Pärast kooli lootis ta oma elu siduda loomakliinikuga, kuid paraku läks teisiti. Ta läks tööle meelelahutusäris. Paralleelselt igapäevatööga leidis Aljona aga alati aega vabatahtlikuks tegevuseks ning ka raha toetamaks varjupaiku. Aljona ja Nadežda jätkasid suhtlemist. Aljona nägi, kui raske oli Nadial üksi toime tulla ning otsustas teda aitama hakata. Varjupaik sai ametlikult MTÜ-na registreeritud 2021.a alguses ja sellest ajast on tegevus kõvasti hoogu juurde saanud.

Aljona hakkas tegelema suhtlusvõrgustikega ja juhtima inimeste tähelepanu heategevuslikule tegevusele, kuna kassituba vajas abi. Aljona ja Nadia koostöö hakkas kohe suurepäraselt laabuma. Esimesel kuul leidsid kodu 3 kassi, kassitoas tehti suur üldpuhastus ja nüüd oli see valmis külastajaid vastu võtma. Lisaks oli Lasnamäe linnaosa valitsus lahkelt abiks vana mööbli ruumidest välja viimisel.

Peaaegu kõik kassitoas elavad loomad on vaktsineeritud, kiibistatud ja steriliseeritud. Need, kes vajasid ravi, on nüüd terveks ravitud. Ja seda tänu hoolivate inimeste rahalisele abile!

Alates maist 2021 liitus meeskonnaga noorim liige Jana, kes oli juba ammu tahtnud isiklikult mõnda loomade varjupaika toetada. Lugu Nadežda ja Aljona kassitoast läks talle südamesse ja nii võttiski ta nendega ühendust. Jana esimene päev varjupaigas kujunes jällegi sümboolseks – tänavalt leitud kassil, kes sai nimeks Diana, sündisid just sel päeval tervelt seitse armsat kassipoega. Tänu MTÜ Kassi Elu tegevusele ei pidanud nad sündima tänaval ning on tänaseks juba leidnud endale head kodud.

Praeguseks on varjupaigaga ühendust võtnud ja oma abi pakkunud veel toredaid inimesi, nende seas fotograaf, SMM-i spetsialist, IT-spetsialist, meediaspetsialist ja graafiline disainer.

Igasugune abi tähendab kiisudele palju ja võetakse tänulikult vastu, et varjupaiga kasside lootused ilusale elule täituksid.